مدرسه مارکتینگ

آموزش طراحی لباس ، چطور به یک برند مطرح در دنیای طراحان لباس تبدیل شویم؟

طراحی لباس یک ایده جذاب و پرطرفدار این روزهاست که در تمام شاخه‌های هنری و غیر هنری کارایی دارد. طراحی لباس‌های مورد پسند هنرپیشه‌های سینما و تئاتر، مدل‌های عکاسی و عروسی، سلبریتی‌ها در مراسم خاص مانند اسکار یا گلدن‌گلاب، لباس کودک، مهماندار، پلیس و غیره. اگر می‌خواهید یک طراح خوبی باشید، باید بدانید که پیش رویتان مسیری قرار دارد که پیمودن آن روشن و در عین حال دشوار است. این مسیر را در ۵ گام برایتان ترسیم می‌کنیم.

۵ گامی اصلی آموزش طراحی لباس که به آنها اشاره کردیم به ترتیب زیرند:

۱. آماده کردن ابزارهای فنی و ذهنی اولیه (که در این مطلب به آنها می‌پردازیم)

۲. پرورش طرح و دیزاین مورد نظر در ذهن

۳. پیاده سازی ایده مورد نظر روی کاغذ با استفاده از قلم

۴. کشیدن الگو و دوختن طرح

۵. فروش کار نهایی

بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد پیمودن این راه به سادگی همین ۵ گام اشاره شده نیست. برای هر مرجله باید مجموعه‌ای از کارها و فعالیت‌های دیگری را نیز انجام دهید تا شما را برای رسیدن به هدف مطلوب آماده‌تر و موفق‌تر کند.

در اولین گام به بررسی ابزارهای مورد نیاز اولیه می‌پردازیم.

۱. درباره طرح کشیدن آموزش‌های اولیه را ببینید

فراموش نکنید که لازم نیست یک طراح حرفه‌ای باشید؛ بسیاری از طراح‌ها و دیزاینرها روش‌های درهم برهم و خاص خود را در طراحی دارند. اما آنچه نیاز دارید که به خوبی آموزش دیده باشید این است که بتوانید با طرح خود، منظور نهایی را به بیننده انتقال دهید. برای این منظور می‌توانید در کلاس‌های طراحی شرکت‌ کنید و یا از منابع آنلاین بهره بگیرید.

بیشتر بخوانید: راهنمای مقدماتی طراحی سریع

مهمترین قسمت یادگرفتن یک مهارت جدید این است که آن را انجام دهید و بسیار تمرین کنید. تمرین‌هایتان باید مداوم و روزانه باشد. مثلا روزی دست‌کم ۳۰ دقیقه را برای تمرین طراحی اختصاص دهید. در این صورت در طی مدت یک ماه مهارت خوبی به دست خواهید آورد.

۲. دوخت و دوز را یاد بگیرید

حتی اگر قرار نباشد که شما طرح نهایی را خودتان بدوزید، باز هم باید اصول اولیه دوخت لباس را بدانید. بدین‌ترتیب با دید و دانش بهتری می‌توانید ایرادهای کار را بفهمید و برای بهتر و جذاب‌تر کردن آن گام بردارید. دانستن امکاناتی که در طرح و ایده شما وجود دارد مهمترین بخش برای خلاقیت و ارائه ایده‌های نوآورانه است.

برای یادگرفتن خیاطی می‌توانید به دوره‌های مقدماتی کلاس‌های آموزشی که حتما در محل زندگی‌تان به وفور یاد می‌شود مراجعه کنید. دوره‌های فنی و حرفه‌ای هم می‌توانند در این راه به شما کمک شایانی بکنند.

مطالعه و شناخت طرح‌ها و الگو‌ها اولین قدم در یادگرفتن خیاطی است. شما باید به خوبی بدانید که یک لباس با چه ترتیبی سرهم بندی شده و به شکل نهایی خود رسیده است. طرح‌های مختلف را از فروشگاه‌ها خریداری کنید و تمرین‌های اولیه را با آنها انجام دهید.

۳. درباره دیزاین مطالعه کنید

اگر می‌خواهید ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه و سرشار از نوآوری داشته باشید، باید تئوری دیزاین را بشناسید. اصول دیزاین در طراحی محصولات مختلف یکسان است. می‌توانید آنها را با طراحی جواهرات (تعادل، حرکت، تاکید) بشناسید و در طراحی لباس به کار ببرید. خودتان را یه یادگرفتن اصول طراحی مُد محدود نکنید. حتی می‌توانید در مورد تایپوگرافی بخوانید و ایده‌ها و آموزش‌های لازم در مورد طراحی فشن را یاد بگیرید.

۴. در مورد مُد اطلاعات کافی به دست آورید

اگر می‌خواهید یک طراح فشن باشید، باید درمورد هرچه در دنیای مد و فشن وجود دارد اطلاعات به دست آورید. شاید خودتان را یک فرد به روز و اهل مد بدانید اما شاید ندانید که آنچه شما برای پوشش و ظاهر خودتان و اطرافیانتان در این بازه زمانی انتخاب می‌کنید با معیارهای جهانی مد متفاوت باشد. اگر طرح‌های شما بر اساس چیزهایی است که امروزه بسیار بورس هستند باید بدانید که تا طرح شما تکمیل شود و به مرحله عرضه برسد دیگر از رونق افتاده و قدیمی شده! طراح‌های حرفه‌ای و موفق همیشه چند قدم جلوتر و متفاوت‌تر فکر می‌کنند.

ویدیو‌ها و عکس‌های طراح‌های خیلی حرفه‌ای و ماهر را تماشا کنید و حتی اگر می‌توانید حضوری با آنها دیدار کنید و راه و رسم کار را از آنها یاد بگیرید. بدین ترتیب خواهید دید که آنها چطور برای هر فصل و مراسم متفاوت طرح‌های جدید ارائه می‌دهند.

۵. منابع تکنولوژی مورد نیاز برای طراحی لباس را بشناسید

این روزها در مقایسه با سالیان گذشته ابزارهای بیشتری در اختیار طراحان قرار داده شده است. علاوه بر دانستن راه‌های رسم طرح و اصول دوخت و دوز، باید فوتوشاپ و ایلاستریتور را نیز به خوبی بشناسید.

سایت‌های بسیاری برای آموزش اصول مقدماتی و پیشرفته این ابزارها وجود دارند که می‌توانید از آنها بهره بگیرید.

همچنین اگر می‌خواهید از ابزارهای رایانه‌ای برای ترسیم طرح‌های خود استفاده کنید آنگاه به یک تبلت و قلمی مانند Wacom یا استایلوس اپل نیاز دارید.

به آخرین مرحله از طراحی لباس و گام‌های لازم برای راه‌اندازی کسب و کار خیاطی رسیدیم.  اشاره کردیم برای طراحی لباس باید ۵ گام اساسی برداریم. در گام اول ابزارهای فنی و ذهنی لازم برای شروع کار را شناختیم و در گام دوم با دانستیم که برای پرورش ایده و طرح لازم است چه آمادگی‌هایی داشته باشیم. گام از طراحی لباس به کشیدن طرح لباس و پیاده سازی ایده اولیه روی کاغذ اختصاص داشت. سپس دوختن لباس را مورد بررسی قرار دادیم و حالا در آخرین مرحله می‌خواهیم به راه‌هایی برای فروش لباس نهایی بپردازیم.

۱. یک پورتفولیو بسازید

ساخت یک پورتفلولیوی خوب اولین گام برای موفقیت در فروش محصول است.

عکس خوب بگیرید. از گرفتن عکس‌های سرسری برای قرار دادن در پورتفولیو خود داری کنید. اگر امکانش را دارید از یک مدل یا کسی که با این حرفه آشناست راهنمایی و کمک بگیرید؛ هم برای پوشیدن لباس و هم برای عکاسی

برای اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی این مطالب را مطالع کنید .

آموزش عکاسی از محصول، از شروع تا ویرایش نهایی

پنج نکته، برای گرفتن عکسی که به فروش بهتر محصول کمک کند

۲. کمی تحقیق کنید

آیا فروشگاه‌های مستقلی برای فروش لباس که محصولاتی شبیه آنچه شما دوخته‌اید داشته باشند، می‌شناسید؟ آیا وبسایتی دیده‌اید که لباس‌هایی شبیه آن را بفروشند؟ سعی کنید طراح‌هایی را پیدا کنید که کارشان شبیه کار شماست و استراتژی و تاکتیک فروش آنها را یاد بگیرید. برای فروش محصولاتتون میتونید روی هونریا حساب باز کنید.

۳. از منابع آنلاین استفاده کنید

برخی وبسایت‌ها آنچه شما طراحی کرده‌اید را اگر مورد توجه خودشان یا کاربرهایشان قرار بگیرد، برای شما می‌دوزند. از این وبسایت‌ها باید زمانی استفاده کنید که یک ایده و طرح عالی دارید اما نمی‌توانید یا نمی‌خواهید خودتان آن را بدوزید.

۴. یک فروشگاه آنلاین لباس طراحی کنید

اگر می‌خواهید بطور مستقل کار کنید و خودتان آنچه طراحی کرده‌اید و دوخته‌اید را به فروش برسانید، لازم است یک وبسایت فروش لباس راه‌اندازی کنید. این روزها همه به خوبی می‌دانند که یک وبسایت را چطور طراحی کنند، اما اگر آشنایی ندارید، می توانید از طریق پلتفرم فروشگاه ساز هونریا فروشگاه مستقل خود را راه اندازی کنید.

۵. برند شخصی خود را داشته باشید

در دنیای پر از ارتباطات امروز ما کلمات بیشتری نسبت به قبل رد و بدل می‌کنیم و زیاد بودن کانال‌های ارتباطی به این معنی است که ابزارهای ارتباطی ما با سیلی از اطلاعات مواجه هستند. اما برای برندها این کلمات چیزی فراتر از وسیله‌ای برای انتقال پیام است. به توجه به اینکه کاربران و مصرف‌کنندگان روز به روز بیشتر از یکدیگر راهنمایی و تایید می‌گیرند و برای انتخاب یک برند بیشتر از قبل به مقالات و وبلاگ‌ها مراجعه می‌کنند، لازم است برندها ارتباط خود را با مشتری‌ها بیشتر کنند، در دسترس‌تر و دارای شخصیتی منحصر به فرد و مشخص باشند.

در مورد این که چطور برند شخصی خود را داشته‌ باشید، پیشتر نکاتی را مطرح کردیم. آنها را در نظر داشته باشید. به شبکه‌های اجتماعی بروید و درباره کار خود تبلیغ کنید.

چطور یک برند شخصی راه اندازی کنیم؟

رمز و رازهای برندینگ از زبان ۱۳ متخصص صنعت مد

چگونه می‌توانید برند منحصر‌به‌فرد آنلاین بسازید، فروش را افزایش دهید و تجارت خلاقانه‌ی خود را متمایز کنید؟

 

مدرسه مارکتینگ

چطور یک برند شخصی راه اندازی کنیم؟

هدف از ساخت برند شخصی همانند ساخت برند برای یک محصول، تعیین ویژگی‌ها و نشان دادن وجوه تمایز است. روند کلی آن از تعریف گرایش یا مشخص کردن تخصص، شناسایی موقعیت خود و رقبا و مدیریت جنبه‌های مختلف برند تشکیل می‌شود. در ادامه شش گام اصلی برای ساخت برند شخصی موفق را می‌خوانید.

شش گام برای ساخت برند شخصی  موفق

نداشتن استراتژی مشخص و انجام ندادن تحقیقات کافی دو مشکل اصلی در روند ساخت برند شخصی‌اند. از قدیم شنیده‌ایم که می‌گویند: «آماده، هدف، آتش» اما در این مورد معمولا این طور عمل می‌شود: «آتش، آماده، هدف»! تا حدی طبیعی است که هنگام هیجان زیاد به طور مستقیم وارد عمل شوید و مقدمات را فراموش کنید اما برای رسیدن به نتایج عالی بهتر است ابتدا زمینه را مهیا کرده و مقدمات را فراهم کنید. ساخت برند موفق ارزش وقت گذاشتن و انجام مواردی که در ادامه به آنها اشاره شده است را دارد.

مطالب مرتبط:

چگونه می‌توانید برند منحصر‌به‌فرد آنلاین بسازید، فروش را افزایش دهید و تجارت خلاقانه‌ی خود را متمایز کنید؟

بررسی ۹ ویژگی مشترک در تمام برند های موفق فروش آنلاین مد و فشن

رمز و رازهای برندینگ از زبان ۱۳ متخصص صنعت مد

۱. قدم اول: علایق خود را مشخص کنید

به طور واضح و مشخص هدف‌های خود را تعریف کنید. آیا می‌خواهید به عنوان بهترین هنرمند یا طراح با گرایشی خاص شناخته شوید؟ قصد دارید مدیر خلاقیت یک آژانس تبلیغاتی مشهور و معتبر شوید؟ شاید بخواهید متخصص بازاریابی و فروش محصولات شوید. مشخص کنید که به کدام یک علاقه‌ دارید، می‌خواهید در کدام زمینه فعالیت کنید و متخصص شوید.

۲. قدم دوم: در مورد مسیرتان تحقیق کنید

کسانی که پیش از شما وارد این مسیر شده‌اند و فعالیت کرده‌اند چه کسانی هستند؟ چه چیزی می‌توانید از برندهای شخصی حوزه کاریتان بیاموزید؟ رقبای اصلی‌تان را بشناسید و بررسی کنید که چه کاری برای ارتقا برند خود انجام می‌دهند.

۳. قدم سوم: ویژگی یا مشخصه برند شخصی خود را تعیین کنید

دوست دارید برند شخصی‌تان چه چیزی را نشان دهد و چه مفهومی از آن برداشت شود؟ دیگران شما را با چه صفتی به خاطر آورند و شما را در کدام حوزه متخصص بدانند؟

۴. قدم چهارم موقعیت فعلی‌ خود را تشخیص دهید

در حال حاضر دیگران چه برداشتی از شخصیت حرفه‌ای شما دارند؟ بین موقعیت کنونی و شرایطی که قصد دارید به آن برسید چقدر فاصله است؟ برای تغییر آن، چه کاری باید انجام دهید، چه چیزهایی نیاز دارید و امتیازی که از این تغییرات به دست می‌آورید چیست؟

۵. قدم پنجم: نقشه خود را برای ایجاد یک برند شخصی موفق طراحی کنید

برنامه شما باید چیزی فراتر از شناخته شدن در شبکه‌های اجتماعی باشد. لازم است همه جنبه‌ها را در نظر بگیرید، درست مثل برندینگ یک محصول. طرح و برنامه برای ایجاد یک برند شخصی موفق باید شامل موارد محسوس و نامحسوس کاراکتر مورد نظر باشد، مانند نوع رفتار، صحبت کردن و ارتباطات کلامی و غیرکلامی.

۶. قدم ششم: برند خود را مدیریت کنید

همه جنبه‌های برند شخصی خود را مدیریت کنید و از هماهنگ بودن آنها مطمئن شوید، سپس به طور مداوم آنها را تقویت کنید. برای مثال تصویر لینکدین شما باید با برندتان مطابقت داشته باشد. توییت‌ها و مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهید در مورد تخصصتان باشد. همچنین رفتارتان مطابق با شخصیتی باشد که می‌خواهید دیگران از شما در ذهن داشته باشند.

مدرسه مارکتینگ

رقابت با بزرگان کسب و کار آنلاین، چطور با فروشگاه های بزرگ اینترنتی رقابت کنیم؟

اگر شما هم یک برند کوچک در دنیای بزرگان فروش اینترنتی هستید, ممکن است در بدو امر احساس کنید که در نبرد نابرابری قدم گذاشته اید. در حالی که شما در تلاشید تا اولین فروش اینترنتی خود را انجام دهید, هزاران نفر در هر دقیقه از سایتهای بزرگ بازدید میکنند. یک کسب و کار مستقل و کوچک در برابر این غولها چه میکند؟ کارهای بسیاری هست که میتوانید برای اثبات خودتان در برابر این قدرتها انجام دهید؛ تنها کافی است که نقاط قوت و ضعف خود را نسبت به آن شرکتها بدانید و مخاطب خود را شناسایی کنید. ما در این متن, ۹ نکته را به شما یادآور میشویم تا با رعایت آنها بتوانید کسب و کار کوچک خود را در دنیای فروش آنلاین جا بدهید.

۱-  در نقاط ضعف خود صادق باشید

به عنوان یک برند مستقل کوچک, بوتیک آنلاین شما چیزهای بسیاری دارد تا به خریدار خود عرضه کند. برای مثال: قابلیت شخصی سازی, خدمات فردی و خیلی امکانات دیگر که شرکتهای بزرگ از آنها بی بهره اند. اما به هر حال, بیایید صادقانه با موضوع روبرو شویم: شما نمیتوانید با دو جنبه قوی این شرکتها دست و پنجه نرم کنید: قیمت و دسترسی.
به دلیل دسترسی فوق العاده ای که این شرکتها دارند, آنها میتوانند میلیونها محصول را بدون این که آنها را انبار کنند به فروش برسانند. از آنجا که شما نمیتوانید حتی با استفاده از بهترین راهکارهای SEO از آنها پیشی بگیرید, نیاز دارید که بر روی مخاطب خود تمرکز کنید. فروش محصولات تزئینی ای که معمولا در فروشگاههای بزرگ فروخته نمیشود, مانند صنایع دستی و از این قبیل چیزها میتواند ایده ی خوبی باشد. در کنار این مسئله باید توجه داشته باشید که به جای این که زمان خود را صرف این کنید که به تمام افراد حاضر در اینترنت دسترسی داشته باشید, تنها کافی است مخاطب و بازار فروش خود را پیدا کنید.

همچنین, این را هم مد نظر داشته باشید که شما نمیتوانید از لحاظ قیمت با این شرکتها رقابت کنید. کسب و کارهای کوچک, همانند شرکتهای بزرگ توان خرید انبوه ندارند. کاهش قیمت برای رقابت با شرکتهای بزرگ میتواند حکم قتل کسب و کارهای کوچک باشد! شما نمیتوانید مانند آنها سود خود را کم کنید تا با اتکا به فروش بالا, سرمایه کسب کنید. در عوض میتوانید از راههای دیگر از مشتریهای خود کسب درامد کنید.

۲- شاخصه های خود را نشان دهید

شما از فرصت خود استفاده کرده اید و یک فروشگاه آنلاین راه انداخته اید؛ که به این معناست که  شما به محصولی که در حال عرضه ی آن هستید ایمان دارید و آن را به خوبی میشناسید. این نقطه ای است که شما میتوانید با اتکا به آن از فروشگاههای بزرگ پیشی بگیرید. آنها هر چیزی را به هر کسی میفروشند و برای مشتریان خود هیچ امکان شخصی ای در نظر نمیگیرند. مطرح کردن برند خودتان به عنوان فروشگاهی که به نیاز مشتریان خود احترام میگذارد, باعث افزایش اعتماد به فروشگاه مجازی شما میشود. آیا در زمینه ی محصولات مد و فشن فعالیت میکنید؟ شرکتهای بزرگ نمیتوانند در ارتباط با هر محصولشان برای هر فرد, به صورت کامل توضیح بدهند که مواد اولیه اش از کجا آمده است و طراح آن از کجا الهام گرفته است؛ اما شما میتوانید! اگر در زمینه ی ابزارآلات فعالیت میکنید, از محصولات خود فیلم تهیه کنید . شما مشغول رقابت با شرکت هایی هستید که نمیتوانند شخصیت یک انسان را داشته باشند. در این راه, تنها کافی است خودتان باشد و مثل یک حرفه ای رفتار کنید. پس نشان بدهید که تا چه حد از محصولی که میفروشید مطمئن هستید و چقدر با آن آشنایی دارید. با این کار, اطمینان مشتری جلب میشود و با خیال راحت از شما خرید میکند.

برای توضیحات بیشتر در مورد برندسازی شخصی مقاله “رمز و رازهای برندینگ” را  مطالع کنید

۳- وبلاگ خود را راه اندازی کنید

هر فروشگاه آنلاینی به یک وبلاگ نیاز دارد و این یک اصل مهم در مطرح کردن نام شرکت است؛ مخصوصا برای شرکتهایی که نیاز دارند تا اسمشان را پخش کنند.
هر فعالیتی که شما در وبلاگ خود انجام دهید نشان میدهد که شما یک برند پویا هستید و با علم روز پیش میروید. البته فعالیت در وبلاگ و سایت باعث میشود که بازدیدکنندگان جدیدی را جلب کنید و در نتیجه رتبه ی شما در موتورهای جست و جو افزایش می یابد. البته همه چیز تنها جلب بازدید کننده نیست؛ برای آنها ارزش قائل شوید. فراموش نکنید که  چگونه باید با قیمت کمتر فروشگاههای بزرگ رقابت کنید. در وبلاگ و سایتتان هم باید وضعیت به همین منوال باشد: الهام و انگیزه ی شما؛ چشم انداز شرکتتان؛ راهنمایی هایی برای مصرف کنندگان و در مجموع هر چیزی که نشان بدهد شما برای خریدار احترام و ارزش قائلید.

 • به یاد داشتن سه نکته خالی از لطف نیست:
  بر روی علایق مخاطبان خود کار کنید. برخی از سایتهای فروش لباس هستند که حتی به مخاطبان خود موسیقی هم پیشنهاد میدهند. با چنین فعالیتهایی میتوان خریداران را با سایت دوست کرد.
  ایجاد ارتباط بین سایتهای مرتبط و مشابه میتواند بر روی افزایش تعداد بازدیدهای شما بسیار مؤثر باشد.
  مجبور نیستید که از بدو امر, بهترین باشید! با افراد مهم مصاحبه کنید؛ حتی اگر شده با مدیران برخی سایتهای محبوب. آنها لینک مصاحبه های شما را در فضای مجازی برای دنبال کنندگانشان ارسال خواهند کرد و با این کار, اسم شماست که بیشتر دیده میشود.
 • برای اطلاع بیشتر در مورد رشد در گوگل از طریق وبلاگ مقاله “ترفندهای افزایش رتبه در گوگل” را مطالع کنید.

۴- ایجاد حس اضطرار

یکی دیگر از راههایی که به شما کمک میکند در رقابت با بزرگان باقی بمانید, این است که برای خریداران خود نوعی حس اضطرار ایجاد کنید. حتما برایتان پیش آمده است که خواسته باشید در تعطیلات برای عزیزان خود هدیه تهیه کنید و متوجه بشوید چقدر این کار سخت و زمانبر است. این یکی از نمونه هایی است که باعث میشود میزان فروش فروشگاهها بالا برود. میتوانید چنین احساسی را در مشتریان خود به تمام فصول سال منتقل کنید. راه این کار این است که پیشنهاد ویژه بدهید, از برخی محصولاتتان به صورت محدود تولید کنید. به خریدارانتان القا کنید که برای خرید برخی محصولات, زمان محدودی دارند. در سایتتان برای این محصولات مکان مشخصی در نظر بگیرید و جدا از سایر محصولاتتان به فروش برسانید.

۵- بدانید چرا برای خرید شما انتخاب شده اید

چرا یک خریدار باید خرید از شما را به به خرید از سایتهای بزرگ ترجیح بدهد؟ تاریخچه ی شما؟ طراحی شما؟ هنر دستتان؟ آیا هیچ عاملی در کار شما وجود دارد که محصول شما را منحصر به فرد کند؟ اگر چنین چیزی وجود دارد, بر آن تاکید کنید.

۶- گفتن یک داستان بصری

یک حرکت کلیدی دیگر میتواند این باشد که توجه داشته باشیم سایتی که طراحی کرده ایم باید برای کاربر فضایی دوستانه ایجاد کند و کاربری آن آسان باشد. فضای سایت باید آنقدر دلچسب باشد که کاربر را ترغیب کند تا مقداری در سایت به گشت و گذار بپردازد؛ انگار یک پنجره است که سرت را برده باشی بیرون, هر قدر زیباتر باشد, بیشتر به بیرون نگاه میکنی؛ هر قدر هم که فضای سایت صمیمی تر باشد, بازدیدکننده زمان بیشتری را در آن سپری خواهد کرد، تیم طراحی هونریا در این مسیر با طراحی تم های کاربرپسند و جذاب به شما کمک می کند.

۷- جذب اعتماد هنگام خرید

در ارتباط با جلب اعتماد مشتری کارهای زیادی وجود دارد که میتوانید انجام دهید:

دادن ضمانت و تنظیم قوانین ارجاع کالا:
از آنجا که در معاملات آنلاین مردم نمیتوانند خود کالا را لمس کنند, دادن ضمانت وتنظیم قوانین ارجاع کالا میتواند برای آنها دلگرم کننده باشد و به آنها این اطمینان را بدهد که در ازای پولشان, کالایی سالم دریافت میکنند.
گواهینامه های کیفیت و نظر کارشناسان:
برای این که خریدار را متقاعد کنید تا دکمه ی خرید نهایی را فشار دهد, لازم است هر طور که ممکن است اعتماد او را جلب کنید. سایتهای بزرگ از این امکان بهره میبرند و شما هم باید از آنها تقلید کنید. در ارتباط با کسب گواهینامه های معتبر مطالعه کنید و آنها را به انضمام مشخصات محصولات خود در سایت فروش قرار دهید.
سامانه های پرداخت امن:
با ایجاد پایانه های خرید امن عضو شتاب, خیال خریدار از حفظ اطلاعات شخصی اش راحت خواهد بود.

۸- با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید

و اما خدمات پس از فروش! کسی که از یک سایت بزرگ خریداری میکند, در صورتی که مشکلی با سفارش یا محصولش داشته باشد و بخواهد با مسئولان آن سایت صحبت کند, تنها امکان موجود برایش این است که با یک کارمند خرد در قسمت تماس با مشتری سایت صحبت کند. اما این قضیه در ارتباط با برند کوچک شما به کل متفاوت است, زیرا تماسهای او احتمالا به خود رئیس وصل خواهد شد! سعی کنید با خریداران خود آشنا شوید. وقتی کسب و کار شما کوچک است, ایجاد صمیمیت بسیار کلیدی و مهم است. به سایتتان یک شخصیت انسانی بدهید. نگذارید کاربران فکر کنند دارند با یک ماشین کار میکنند. حتی میتوانید به آنها این امکان را بدهید که سوالاتشان را به صورت آنلاین از شما بپرسند. در قسمت “درباره ی ما” هم میتوانید راه های ارتباطی را ذکر کنید تا این حس به خریدار القا شود که شما از توضیح دادن در ارتباط با محصولتان هراسی ندارید.

داستان تازه ای نیست؛ در تمام تاریخ تجارت قضیه به همین منوال بوده است که شرکتهای کوچک در رقابت با شرکتهای بزرگ بوده اند. تنها تفاوت این است که حالا ابزار رقابت جدید به صورت یکسان در اختیار همه وجود دارد. امروزه میتوانید از طریق وسایل ارتباط جمعی, نیازهای مخاطب خود را شناسایی کنید.

هونریا با راه اندازی  انواع راه کار های پیشتیبانی از مشتری را مناسبی برای راه اندازی  فروشگاه اینترنی موفق برای شما فراهم کرده است.

۹- اهداف خود را مشخص کنید

در آخر بگذارید صادق باشیم: شما در حال حاضر یک سایت بزرگ مثل آمازون نیستید و تلاش هم نمیکنید که مانند آن باشید؛ پس معیار موفقیت خود را آن قرار ندهید. اهدافی قابل اندازه گیری برای خود انتخاب کنید و موفقیت خود را بر اساس میزان نزدیک شدن به آنها قرار دهید. پس از مدتی خواهید دید که دنیای فروش اینترنتی پر از شرکتهای کوچکتری  است که برای رقابت با آنها باید تلاش کنید!

مدرسه مارکتینگ

چگونه یک فروشگاه اینترتی موفق راه اندازی کنیم؟

چگونه یک فروشگاه اینترتی موفق راه اندازی کنیم؟

 

از فروشگاه های اینترنتی موفق که هر کدام ماهیانه چنیدن میلیارد تومان درآمد دارندبگذیرم باز هم تعداد خیلی بالایی کسب و کار آنلاین وجود دارند که توانسته اند ماهیانه به درآمدهای بسیار خوبی دست پیدا کنند.

چطور در راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفق باشیم

سعی کنید محصولی با کیفیت را برای فروش انتخاب کنید

هماهنطور که از نام گذاری کسب و کار با کلمه فروشگاه اینترنتی مشخص است باید کالایی برای فروش در نظر بگیریم، اما نه هر نوع کالایی ، باید در انتخاب کالای خود خود دقت کنیم که کیفیت و قیمت محصول قابل رقابت با فروشگاه های سنتی را داشته باشد.

مدیریت فروشگاه می بایست اطلاعات کافی در مورد کالای خود داشته باشد

علاوه بر کیفیت و قیمت کالا باید بتوانید مشتریان خود را در مورد مسائل فنی و مشخصات محصول به خوبی راهنمایی کنید تا در صورت علاقه مندی مشتری به خرید اطلاعات کافی را در اختیار او قرار بدهید.

هیچگاه محصولی را بدون درج اطلاعات کافی ار مسئل فنی و مشخصات ظاهری در فروشگاه خود قرار ندهید.

دامنه مناسب با محصولات خود انتخاب کنید

در انتخاب دامنه بسیار دقت کنید اگر دامنه شما نتواند کنجکاوی مخاطبانتان را برانگیزد و در یاد آنها ماندگار شود هیچگاه نمی توانید تبدیل به برندی پر سر و صدا شوید.

فروشگاه خود را سریعا را ها ندازی کنید

فروشگاه اینترنتی شما باید قابلیت های زیر را داشته باشد

 1. معرفی دقیق جزِئیات محصول
 2. درج چندین تصویر برای محصول
 3. امکان پشتیبانی آنلاین
 4. بهینه سازی برای موتور های جستجو
 5. اضافه کردن شبکه های اجتماعی
 6. پشتیبانی ۲۴ ساعته
 7. قالب های متنوع
 8. و …

اگر تصمیم به راه اندازی فروشگاه آنلاین دارید همین امروز فروشگاه خود را با هونریا راه اندازی کنید.

فراموش نکنید بسیار از فروشگاه های اینترنتی موفقیت خود را از موتورهای جستجو و بهینه سازی فروشگاه برای گوگل دارند برای آشنایی با اصول اولیه سئو به راهکارهای افزایش ترافیک فروشگاه آنلاین مراجعه فرمایید

آپدیت های هونریا
اخبار هونریا

تغییرات پاییزی فروشگاه ساز هونریا

ما همواره در حال بهبود سیستم فروشگاه ساز هونریا هستیم و آپدیت‌ها به صورت بی‌وقفه روی تمام فروشگاه‌ها اعمال می‌شن. در آپدیت‌های اخیر چند ویژگی به هونریا اضافه شده که می‌خوایم شما هم از اون‌ها مطلع بشید.

ابزارهای چت و آمارگیری

در پنل مدیریت فروشگاه، قسمت «سرویس‌های دیگر» می‌توانید کدهای اختصاصی گوگل آنالیتیکز و رای‌چت را به فروشگاه خودتون اضافه کنید.

توضیحات کوتاه برای فروشگاه

در صفحه «مشخصات فروشگاه» قسمتی اضافه شده با عنوان توضیح کوتاه. در این قسمت می‌تونید تا ۲۴۰ حرف در مورد فروشگاه و محصولاتی که در آن قرار گرفته‌اند توضیح بدید. این قسمت از این جهت مهمه که در زیر عنوان فروشگاه در جستجوی گوگل نمایش داده می‌شه. همچنین در صفحه محصول یک قسمت اضافه کردیم که لوگوی فروشگاه و این توضیح رو نشون میده. پس حتما پرش کنید!

تنوع یک محصول با قیمت‌های متفاوت

در صفحه ویرایش محصول قسمتی اضافه شده با عنوان «تنوع محصول». در این قسمت می‌تونید انواع مختلف یک محصول (مثلا با رنگ، سایز یا وزن‌های مختلف) رو با عناوینی که مناسب می‌دونید مشخص کنید و برای هر کدوم قیمت متفاوتی قرار بدید.

تم‌های قابل انتخاب برای فروشگاه در هونریا پلاس

چند تم برای شما آماده کردیم که بهتره خودتون ببینید و اگر خواستید انتخاب‌شون کنید. این تم‌ها از طریق پنل مدیریت فروشگاه، منوی «پوسته فروشگاه» قابل دسترسی هستند. همچنین می‌تونید از این صفحه لیست اون‌ها رو ببینید: تم‌های فروشگاه‌ساز هونریا

ما در هونریا تصمیم گرفتیم که تم‌ها از قبل طراحی بشن و رنگ‌ها و طراحی اون به وسیله کاربران قابل تغییر نباشه، چون تجربه سایر سیستم‌ها رو دیدیم که تغییرهای کاربران باعث به هم ریختگی قالب سایت و از بین‌رفتن نظم می‌شه. قالب‌های طراحی‌شده برای هونریا کاملا ریسپانسیو (واکنش‌گرا) هستند و در تمام دستگاه‌های همراه و لپتاپ به خوبی کار می‌کنن.

و تغییرات و بهبودهای دیگر!

فهرستی از تغییرات هونریا در پاییز رو در زیر میاریم:

 • راه‌اندازی ویترین هونریا (صفحه اول سایت). ویترین هونریا جاییه که محصولات فروشگاه‌های مختلف آورده می‌شه و باعث دیده شدن بیش‌تر اون‌هاست.
 • طراحی مجدد صفحه ایجاد فروشگاه
 • فعال‌سازی https برای امنیت انتقال داده‌ها بر روی سایت اصلی و فروشگاه‌های دارای «هونریا پلاس». (و به زودی روی تمام فروشگاه‌ها)
 • بهبودهای فراوان در SEO که باعث بهتر دیده‌شدن فروشگاه‌ها در گوگل می‌شه
 • رفع مشکلات و بهبودهایی در قسمت مدیریت سفارش‌های کاربران
 • رفع باگ‌ها و …

از هوای پاییزی لذت ببرید 😉

برند هفته

جواهرات پریسا دیزاین از سرزمین سنگ های طبیعی

برند پریسا دیزاین فعالیت خود از سال ۲۰۱۲ آغاز کرد۔ این برند از نقره و طلا و سنگ ھای طبیعی استفاده می کند۔ پریسا موسس این برند، متولد تھران و فارغ تحصیل از دانشگاه آزاد تھران در رشته زیست شناسی عمومی در خانواده ھنر دوست، فعالیت خود را در زمینه نقاشی ادامه داد و برای تکمیل کردن علاقه خود به هندوستانسر زمین سنگ ھای طبیعی رفت۔ در این مدت ۱۰ ساله موفق به کسب ۴ فوق لیسانس در رشته ھای، علوم بھداشت، فلسفه، علوم اجتمایی و اقتصاد شد۔ در این مدت دوره ھای جواھر سازی و سنگ شناسی را گڈراند و ھم اکنون به مدت ۶ سال ھست که در کمپانی جواھر سازی کریستال ارث مدیریت طراحی و ساخت را بر عھده دارد و در نمایشگاه ھای بین المللی زیادی شرکت نمود۔

جواھرات پریسا از سال ۲۰۱۲ در آمریکا، کانادا، هندوستان به فروش می رسند، و فعالیت خود در اروپا از سال ۲۰۱۶ نیز آغاز کرده۔ کریستال والتس، یکی از بزرگترین فروشندگان آنلاین جواھرات نقره و سنگ در دنیا می باشد و موسس این برند هنری منسون، نویسنده کتاب سنگ شناسی ،دیزاین ھای ۵ طراح را به فروش میرساند و یکی از آنھا برند پریسا دیزاین میباشد۔
پریسا نه تنھا مقداری از درامد خود را صرف خیریه ھا می کند، بلکه طراح شخصی افرادی سرشناس مٹل، شولا نقاش ایتالیایی، جانیس مورتلاک و بت وینزر عکاس آفریقای جنوبی و انگلیسی ، ماریا پائولت و جنی اوردارد ورزشکاران اسپانیایی و کانادایی، مونا شاه مدیر کمپانی اکستریم در ھندوستان می باشد۔

کمپانی ساخت پریس دیزاین در هندوستان واقع است، طراحی جواھرات را خود پریسا انجام می دھد و نزدیک به ۳۰۰۰ قطعه در ماه در این مرکز تولید می شود۔ دیزاین ھا آمیختگی بین ھنر شرق و غرب ھستند۔ مشخصه اصلی جواھرات پریسا استفاده از سنگ ھای طبیعی است۔ از نظر وی ھرکدام از سنگھا، زیبایی و داستانی برای گفتن دارند۔ قسمتی از وقت پریسا صرف تراش و طراحی این سنگ ھا می شود۔
پریسا با برندھای دیگر مثل آتلیه ھینا از اسپانیا و برند لباس بلک فیت که موسس آن پانته آ خواهر وی می باشد ھم کاری داشته و چندین پروژه و شو در ھندوستان و ایران داشته اند۔
پریسا بر این باور ھست که ھر انسان به اندازه ھر جواھر زیبایی خاص خود را دارد و سعی می کند جواھری با قیمت مناسب و سلیقه مختلف طراحی کند که بر زیبایی مان بیافزاید.

از فروشگاه جواهرات پریسا دیزاین دیدن کنید!

شما هم با هونریا یک فروشگاه رایگان بسازید!

مدرسه مارکتینگ

پنج استراتژی برای ایجاد موفقیت در فروش آنلاین

تاحالا شده از خانه با شما تماس بگیرند و بگن که ریکا تموم شده وباید یکی بخرید؟ در حالی که شما اصلا ریکا ندارید توی خونه ! این به خاطر اثر گزاری زیاد برندیگ هست. ریکا در حقیقت یک برند هست و نه نام محصول.

اگرقصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارید باید با اصول برندیگ آشنا شوید. مشتریان گاهی بی هدف در صفحه های اینترنت گردش می کنند و حتی اگر کالایی با قیمت ارزانتر پیدا کنند قید وفاداری به برند را میزنند. شما چطور می توانید به مبارزه با این امر بپردازید؟
طی این متن ما از استراتژی های موثر را مرور کرده و چند نمونه بسیار ملموس را بررسی میکنیم.

استراتژی یک برند چیست؟
چه چیزی برند شما را خاص و متمایز می کند؟ چه فاکتوری باعث می شود که مشتری شما را غیر قابل رقابت می کند و مشتری نمی تواند حتی با پرداخت مبلغ بیشتر به آن دست پیدا کند. این عوامل برند شما را در ذهن مشتری تعریف میکند.
شما باید استراتژی های برند خود را قبل از انجام هر کاری در تجارت الکترونیک خود مشخص کنید. ادامه مطلب

مدرسه مارکتینگ

۶ راهکار برای راه اندازی یک کسب و کار مستقل بدون ترک کار

فرقی نمیکند که شما به دنبال فرار از ۸ ساعت کار طاقت فرسا در روز هستید و یا اینکه به دنبال کار جدیدی هستید که پول فست فود خود را در بیاورید، برای این منظور راه های زیادی وجود دارد که بتوانید از طریق آنها، قابلیت ها و منافع خود را در راستای درآمد زایی آنلاین استفاده کنید.

شاید پول درآوردن از طریق آنلاین به گونه ای مسخره و پوچ به نظر برسد، اما حقیقت این است که ایجاد هر نوع کسب و کار آنلاین،سخت است. با این حال تعداد زیادی از انسانها در حال حاضر ازین راه درآمد دارند. چرا شما نتوانید؟

ما دراین مقاله قرار نیست راه های یک شبه پولدار شدن را به شما بیاموزیم و با شعبده بازی زندگیتان ازین رو به آن رو شود؛ بلکه به شما راهکارهایی ساده میدهیم تا بتوانید در کنار شغل فعلی خود یک کسب و کار جدید راه بیاندازید. ادامه مطلب

اینستا گردی

اینستاگردی با هونریا، معرفی برند لیقه

امیر حسین رحیمی یگانه جوان خوش ذوق ایرانی که خودش را آدمی بد با نیت های خوب، در پیج شخصی اینستاگرامش که بیش از ۵۸ هزار فالور دارد معرفی میکند. وی طراح، ایده پرداز و صاحب امتیاز برند ایرانی لیقه است. که با وجود اینکه مدت کوتاهی از عمر صفحه اینستاگرامی لیقه نمیگذرد، بیش از ۲۲ هزار نفر آن را دنبال میکنند.

لیقه یک برند ایرانی با حال و هوای ایرانیست که کلمات و المانهای شاخص ایرانی را با طرحی متفاوت و چشم نواز، که نظر هر جوان مد روزی را جلب میکند، را در قالب زیورآلات برنزی و طلایی به مردم عرضه میکند. البته وی به تازگی آثار طلایی ۱۸ عیار خود را در پیجی دیگر با نام لیقه زر نمایش میدهد. ادامه مطلب

مدرسه مارکتینگ

چگونه آخر هفته ها بر روی کسب و کار دوم خود کار کنید؟

ساختن کسب و کار دوم در کنار کاری دیگر، عمل ساده ای نیست. شما بعد از یک روز کاری طولانی از سر کار به خانه بازمیگردید، مدت زمان کوتاهی را با خانواده و دوستانتان سپری میکنید و تلاش شما بر این است که کسب و کار دومتان را قبل از رفتن به رخت خواب، سر و سامانی بدهید.

وقتی که در طول هفته هر روز ۸ ساعت سر کار میروید، آخر هفته ها زمان مناسبی برای پیش برد کسب و کارتان دومتان است.

در اینجا نکاتی را به شما اشاره میکنیم که با انجام آنها میتوانید از آخر هفته های خود به بهترین نحو در راستای پیش برد کسب و کارتان استفاده کنید. ادامه مطلب